BLATY ZE SPIEKÓW KWARCOWYCH

Spieki kwarcowe powstały jako odpowiedź na zapotrzebowanie na wielkoformatową alternatywę dla standardowych płytek ceramicznych. Są to zyskujące na popularności materiały w pełni przyjazne środowisku. Są płytami składającymi się całkowicie z naturalnych składników, które w procesie produkcji zostały zmielone, zmieszane wraz z barwnikami, a następnie wypalone w bardzo wysokiej temperaturze w specjalnych piecach. Taki cykl wytwarzania zapewnia możliwość późniejszego recyklingu i wykorzystania w innych procesach produkcyjnych, ponadto umożliwia podczas wytwarzania wpływanie na cechy takie jak trwałość i wytrzymałość.

Spiek kwarcowy jest materiałem odpornym na ścieranie, czynniki atmosferyczne, mechaniczne urazy, a jego zwiększona twardość w porównaniu z innymi dostępnymi materiałami podnosi jego funkcjonalność. Dzięki temu spieki kwarcowe mogą być układane w formie blatów kuchennych czy łazienkowych, a ich zdolność do przewodzenia ciepła sprawi, że doskonale sprawdzą się w roli posadzek, wykończeń ścian oraz systemów elewacyjnych. Spiek kwarcowy występuje w grubościach 12 mm, 6mm lub jako jedyny rodzaj kamienia obecny dzisiaj na rynku w grubości zaledwie 3 mm, przy czym jego lekkość ułatwia i przyspiesza pracę wykonawcy.Spieki kwarcowe w roli blatów kuchennych

Blaty kuchenne ze spieków kwarcowych to sposób na uzyskanie eleganckiego i nowoczesnego wyglądu kuchni w której przestrzenie robocze będą odporne na zarysowania i inne uszkodzenia mechaniczne, które często występują w przypadku takich materiałów jak kwarcogranity czy marmury. Dzięki swojej strukturze, blat kuchenny ze spieku kwarcowego jest ponadto niewrażliwy na nasiąkanie, a jego gładkość bardzo ułatwia utrzymywanie go w czystości.

W dodatku, spieki kwarcowe nie muszą być, tak jak chociażby granit, regularnie impregnowane. Do ich utrzymania wystarczy pielęgnacja zwykłymi środkami czyszczącymi lub magiczną gąbką, a Państwa blaty kuchenne ze spieków kwarcowych na pewno zachowają swój niepowtarzalny wygląd przez długie lata.

KONTAKT

DUNKAM - BLATY ŁÓDŹ

ul. Łódzka 85
95-050 Konstantynów Łódzki
(5KM - Łódź -> Zachód)

tel: 601 312 152

e-mail: dunkambiuro@gmail.com

LOKALIZACJA