Skip to main content

Granit, Marmur, Blaty Sklep Online

BLATY ZE SPIEKÓW KWARCOWYCH

Spieki kwarcowe powstały jako odpowiedź na zapotrzebowanie na wielkoformatową alternatywę dla standardowych płytek ceramicznych. Są to zyskujące na popularności materiały w pełni przyjazne środowisku. Są płytami składającymi się całkowicie z naturalnych składników, które w procesie produkcji zostały zmielone, zmieszane wraz z barwnikami, a następnie wypalone w bardzo wysokiej temperaturze w specjalnych piecach. Taki cykl wytwarzania zapewnia możliwość późniejszego recyklingu i wykorzystania w innych procesach produkcyjnych, ponadto umożliwia podczas wytwarzania wpływanie na cechy takie jak trwałość i wytrzymałość.

Spiek kwarcowy jest materiałem odpornym na ścieranie, czynniki atmosferyczne, mechaniczne urazy, a jego zwiększona twardość w porównaniu z innymi dostępnymi materiałami podnosi jego funkcjonalność. Dzięki temu spieki kwarcowe mogą być układane w formie blatów kuchennych czy łazienkowych, a ich zdolność do przewodzenia ciepła sprawi, że doskonale sprawdzą się w roli posadzek, wykończeń ścian oraz systemów elewacyjnych. Spiek kwarcowy występuje w grubościach 12 mm, 6mm lub jako jedyny rodzaj kamienia obecny dzisiaj na rynku w grubości zaledwie 3 mm, przy czym jego lekkość ułatwia i przyspiesza pracę wykonawcy.Spieki kwarcowe w roli blatów kuchennych

Blaty kuchenne ze spieków kwarcowych to sposób na uzyskanie eleganckiego i nowoczesnego wyglądu kuchni w której przestrzenie robocze będą odporne na zarysowania i inne uszkodzenia mechaniczne, które często występują w przypadku takich materiałów jak kwarcogranity czy marmury. Dzięki swojej strukturze, blat kuchenny ze spieku kwarcowego jest ponadto niewrażliwy na nasiąkanie, a jego gładkość bardzo ułatwia utrzymywanie go w czystości.

W dodatku, spieki kwarcowe nie muszą być, tak jak chociażby granit, regularnie impregnowane. Do ich utrzymania wystarczy pielęgnacja zwykłymi środkami czyszczącymi lub magiczną gąbką, a Państwa blaty kuchenne ze spieków kwarcowych na pewno zachowają swój niepowtarzalny wygląd przez długie lata.

Witaj !
Zapisz się do newslettera

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę prywatności

KONTAKT

DUNKAM - BLATY ŁÓDŹ

ul. Łódzka 85
95-050 Konstantynów Łódzki
(5KM - Łódź -> Zachód)

tel: 601 312 152

e-mail: dunkambiuro@gmail.com

LOKALIZACJA