Kwarcogranit

Kwarcogranit to materiał wytwarzany sztucznie na bazie kwarcu naturalnego (95%), żywic, pigmentów i innych dodatków sprasowanych pod ogromnym ciśnieniem i w wysokiej temperaturze.

Taka obróbka sprawia, że kwarcogranit posiada najwyższą wytrzymałość na ścieranie. Z tego też względu jest to materiał idealny na blaty kuchenne czy łazienkowe. Kwarcogranit nazywany jest również kompozytem, konglomeratem lub kompozytem kwarcowym.

Zastosowanie

Sposób w jaki powstaje kwarcogranit pozwala na tworzenie różnorodnych form oraz daje możliwość powielania wzorów i kolorów. Ma to szczególne znaczenie zwłaszcza przy aranżacji wnętrz, gdy potrzebujemy kamieni w specyficznym kolorze. Kwarcogranit używa się do awangardowych projektów obiektów użyteczności publicznej, czy po prostu schodów i podłóg.

To niezwykle szerokie zastosowanie zawdzięcza wyjątkowej wytrzymałości i odporności na ścieranie oraz wstrząsy. Ponieważ jest odporny na uderzenia świetnie nadaje się także na blaty kuchenne. Poza tym niewątpliwą zaletą jest to, że gama kolorystyczna i niespotykana w naturze głębia koloru kwarcogranitu wybiega daleko poza możliwości naturalnych kamieni.