Parapety kamienne

Dobrze wykonane parapety służa nam przez wiele lat, a czasem nawet przez całe życie domu. Parapety z kamienia to znak dobrego smaku oraz sposób na nadanie wnętrzom i elewacji szykownego wyglądu. Nasze parapety zewnętrzne i wewnętrzne tworzymy najczęściej z granitu lub marmuru. Są to wyjątkowo trwałe i solidne materiały wykonane w całości z ekologicznych, naturalnych surowców – bez dodatku sztucznych substancji.

Wpływa to na wysoką wytrzymałość i niezawodną jakość parapetów. Każdy z nich jest budowany z precyzją i oddaniem, co wpływa na ich estetyczny wygląd i solidność. Parapety okienne – zarówno marmurowe, jak i granitowe są dostępne w wielu różnych deseniach i i wariantach kolorystycznych. Dzięki temu, znajdą zastosowanie w każdym domu, bez względu na stylistykę budynku i wystrój wnętrz.

Parapety wewnętrzne i zewnętrzne – jaki materiał wybrać?

Parapety wewnętrzne i zewnętrzne spełniają nieco inne funkcje, dlatego do wyboru materiału budulcowego każdego z nich należy podejść indywidualnie.Parapety zewnętrzne są stale narażone na czynniki zewnętrzne, takie jak wilgoć i skrajne temperatury. Zazwyczaj wykonujemy je z granitu, ponieważ jest niezwykle wytrzymały i praktycznie nienasiąkliwy – wszystko dzięki niskiej porowatości. Parapety granitowe wyglądają bardzo stylowo i stanowią elegancki element dekoracyjny domu.

Parapety wewnętrzne są mniej narażone na wilgoć, ale za to często znajdują się nad grzejnikiem, dlatego muszą być odporne na wysoką temperaturę. Oprócz wytrzymałego granitu, wykorzystujemy do ich budowy elegancki marmur. Parapety marmurowe są niezwykle odporne na ciepło i dodają wnętrzu wykwintności. Do budowy parapetów wewnętrznych doskonale sprawdza się także efektowny trawertyn i aglomarmur.