Schody kamienne

Piękne schody to wizytówka domu. Użycie kamienia sprawia, że zarówno zewnętrzny, jak i wewnętrzny wygląd domu jest wyjątkowo stylowy i elegancki. Nasze schody wykonujemy ze starannie wyselekcjonowanych kamieni naturalnych, które następnie poddajemy profesjonalnej obróbce. Warto pamiętać, że schody z kamienia stanowią inwestycję na wiele lat, ponieważ są odporne na uszkodzenia i nie wymagają ciągłych napraw.

Najczęściej wykorzystywanymi skałami w budowie schodów są marmur, granit oraz granit płomieniowany. Są one nie tylko wytrzymałe, ale występują w bardzo różnorodnych wersjach kolorystycznych. Dzięki temu, nasi klienci mogą wybrać schody, które idealnie pasują do elewacji bądź stylu wystroju ich wnętrza.

Granit czy marmur – jakie schody wybrać?

Przy wyborze materiału do budowy schodów, kluczowe jest ich umiejscowienie. Schody wewnętrzne najczęściej wykonujemy z marmuru lub granitu. Należą one do skał odpornych na ścieranie, dlatego nie niszczą się ani nie płowieją mimo intensywnego użytkowania. Nawet po latach od montażu, schody marmurowe i granitowe wyglądają równie pięknie i stylowo, dlatego stanowią prawdziwą ozdobę domu.

Do wykonania schodów zewnętrznych idealnie sprawdza się granit płomieniowany. Ma on lekko chropowatą, antypoślizgową powierzchnię, co sprawia że schody są bardzo bezpieczne – nawet w skrajnych warunkach pogodowych. Neutralne, inspirowane naturą kolory schodów z granitu płomieniowanego pasują do każdego domu.